KS Chwaszczyno

Klub Sportowy „CHWASZCZYNO” powstał 2003 r, lecz  początki powstania drużyny piłkarskiej sięgały roku 2000.

Naszym głównym celem jest rozwijanie różnych form kultury fizycznej w środowisku dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców naszej miejscowości, kształtowanie pozytywnych cech charakteru i osobowości. integrowanie środowisk uczniowskich, rodzicielskich.

Klub powstał głównie z myślą o zawodnikach z Chwaszczyna aby stworzyć im odpowiednie warunki do rozwijania poziomu sportowego. Jednak z czasem do klubu zaczęli uczęszczać zawodnicy z ościennych miejscowości i nie tylko.

W klubie grali m.i.n Ryszard Szewczyk, Roman Józefowicz, Aleksander Cybulski, Darek Ulanowski, Łukasz Kowalski czyli czołowe postacie z pomorskiej piłki. W klubie grali także zawodnicy, którzy aktualnie grają na poziomie 1 i 2 ligi oraz Ekstraklasy. Nasz klub w  swej historii w krótkim czasie przeszedł drogę od B klasy do III Ligi, gdzie radziliśmy sobie bardzo dobrze. Jednak sytuacja ekonomiczna zmusiła nas do wycofania się rozgrywek na takim poziomie.  

W klubie aktualnie mamy drużynę seniorów występującą w rozgrywkach prowadzonych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku na poziomie A klasy, 45 osobową grupę chłopców w wieku od 7 -13 lat( część z tych chłopców uczestniczy w rozgrywkach PZPN ), a także 30 osobową grupę „Oldojów”. W klubie pracuje 3 wykwalifikowanych trenerów, a jeden z trenerów jest również trenerem motorycznym oraz dietetykiem.

Klub posiada obiekt sportowy w Chwaszczynie przy ulicy Węglowej wyposażony w pomieszczenia socjalne z szatniami, biurem, płyta główna posiada oświetlenie, trybuny, oraz duży elektroniczny zegar z wynikiem meczu.  

W minionym roku w ramach certyfikacji szkółek piłkarskich otrzymaliśmy od władz PZPN Brązową Gwiazdkę.

Adres klubu:

 80-209 Chwaszczyno ul. Żeromskiego 9

 Prezes Klubu Janusz Płocki tel: 501 171 203

Wiceprezes Wojciech Herka tel: 501 368 690

Gospodarz stadionu Tadeusz Reclaf  tel: 600 093 304

Trener seniorów I zespół Mariusz Radoń tel: 501 289 119

Trener grupy juniorów Marek Liszewski tel: 880661 271

email:  ks.chwaszczyno@pomorski-zpn.pl