!!!!! Bałtyk – morze zmian! Uczniowie patrzący na zmiany zachodzące w Morzu Bałtyckim postanowili mówić o nich głośno i edukować społeczeństwo!!!!!

See the Sea, czyli zobacz morze zanim będzie za późno… Inicjatywa uczniów z „Gdyńskiej Trójki”, szkoły oddalonej kilka minut spacerem od wybrzeża Bałtyku, objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni. To akcja polegająca na edukacji młodych ludzi na temat Bałtyku, jego problemów oraz o przeciwdziałaniach, które może podjąć każdy. Robią to poprzez media społecznościowe oraz filmiki na YouTube, tworzone we współpracy z uczonymi z: Instytutu Oceanologii PAN, Morskiego Instytutu Rybactwa, Akwarium Gdyńskiego, Uniwersytetu Gdańskiego i nie tylko. Oprócz edukacji podejmują stanowcze działania, aby pokazać, że każdy może pomóc naszemu morzu. Sprzedają bluzy oraz torby, z których pełen zysk przekazują na Fundację MARE. Misją Fundacji MARE jest ochrona ekosystemów morskich we współpracy z użytkownikami morza. Walczymy o przyszłość, w której Bałtyk tętni życiem i nie jest nieustannie narażany na negatywne skutki działalności człowieka. Link do sklepu:

https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-mare/cele/chron-baltyk-razem-z-fundacja-mare?fbclid=IwAR3rXhKCnvSwvuuveaGvd2-YXL7GglRCP7b9L3khUQVW1qFxQDj4Yecmpl0 .

Dodaj komentarz